LANOS Site
<>LANOS Site. Witryna poświęcona Lanos Daewoo.

fla

 LANOS forever ? ...   Zygi


MModyfikacje LANOSA
Zamieszczone opisy modyfikacji autora z lat 2004-2008.Problem korbki drzwi tylnych.
 

Problem korbki drzwi tylnych polega na tym, że jakiś koreański kretyn we wszystkich autach produkowanych w fabryce montuje korbki drzwi tylnych w nieprawidłowej pozycji. Kretyn polski wtóruje kretynowi koreańskiemu.

Poniżej tekst zaczerpnięty z forum Lanosa.

Opadająca tylna szybka  [Re:  A_MAX]
#279328343 - 25/07/2007 11:30  

Lanos tak ma, iż tylne szybki lubią same opadać o kilka mm, kiedy są zamknięte, co powoduje słyszalny świst powietrza.
Jak to naprawić? Metodą banalnie prostą. Korbka w drzwiach w pozycji zamkniętej ustawia się w pozycji "do góry",  co powoduje jej opadanie.
Zmiana położenia w pozycję "do dołu" eliminuje problem!


Jak zdjąć korbkę?
Od strony wewnętrznej korbki, należy włożyć płaski i cienki śrubokręt pomiędzy plastik a pierścień mocujący  i energicznych ruchem wyciągnąć zawleczkę blokującą korkbę. Następnie przełożyć korbkę w pozycję dół i założyć zawleczkę.
--------------------
SISKOM'owiec

Moj komentarz.
Wielokrotnie w czasie jazdy sięgałem do korbki lewych tylnych drzwi przy dużej prędkości, bo szum powietrza doprowadzał mnie do rozpaczy. Jeszcze gorzej było z sięganiem do korbki tylnych drzwi po prawej stronie. Oczywiście przy zapiętych pasach. W końcu w tym sezonie naprawczym problem "korbki' został rozwiązany.  Miałem chyba co najmniej dwa podejścia w przeszłości do korbki. Każdy z nas ma jakieś zdolności, albo zanik zdolności. Korbka mnie powaliła na kolana. Nie tylko mnie zresztą! Instrukcja zdjęcia korbki drzwi tylnych jest prosta jak cep, ale realizacja tej instrukcji w praktyce może być trudna. Tak było w moim przypadku. W tym sezonie testowałem umiejętności manualne kobiety-nie dała rady. Nawinął się szwagier. Przeczytałem mu instrukcję i bingo, po 15 minutach walki ze śrubokrętem! Niestety, przy drugiej korbce-pstryk i zawleczka sprężysta poszybowała na posesję sąsiadki. Próby odszukania zawleczki nie dały rezultatu. Szwagier ujął się honorem i  znaleźlimy stalowy drut, który został odpowiednio ukształtowany i zahartowany wedle wzoru posiadanego ezgemplarza zawleczki drzwi lewych.

Poniżej fotki z akcji "korbka".

276372405-spinka.jpeg
Foto 1. Zaczerpnięty schemacik korbki z Forum Lanosa, przepraszam, ale nie pamiętam ksywy autora obrazka.

Korbka_lewy_tyl-1.jpg
Foto 2. Korbka drzwi tylnych lewych w pozycji zamkniętego okna, oryginalne położenie. Korbka opada i okno ma tendencje do uchylanie się.

trzpien_korbka-s.jpg
Foto 3. Trzpień w drzwiach tylnych po zdjęciu korbki.

/Korbka_tylne_drzwi/Korbka-1s
Foto-4. Korbka

/Korbka_tylne_drzwi/Korbka-2s
Foto 5. Korbka

/Korbka_tylne_drzwi/Korbka-3s.jpg
Foto 6. Korbka

/Korbka_tylne_drzwi/Korbka-4s.jpg
Foto 7. Korbka

/Korbka_tylne_drzwi/Korbka-5s.jpg
Foto 8. Korbka

POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!


Autor tej witryny (LANOS site) nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w  wyniku niewłaściwej interpretacji, niewłaściwej implementacji wiedzy zawartej na tej witrynie. Nie ponosi również odpowiedzialności za materiały zamieszczone na tej witrynie pochodzące ze źródeł trzecich.. Wszelkie zamieszczone tu informacje  mają charakter niekomercyjny i służą celom naukowo-badawczym i hobbystycznym.

Autor jest uczestnikiem forum dyskusyjnego poświęconego samochodowi LANOS. (Nick: Zygi-2)
Część materiałów jest kompilatem wypowiedzi i opinii wielu użytkowników samochodu Lanos z tego forum.
Zostały one uporządkowene i zgromadzone w jednym miejscu. Witryna ta będzie ewaluowana  w najbliższej przyszłości.

Witryna zawiera materiał fotograficzny wykonany przez autora. Zazwyczaj  dla zilustrowania niedostępnych w literaturze opisów napraw i modyfikacji.

Autor: Zygmunt Szumski

E-mail: z(at)rf.pl

Warszawa, 2004-2014